arkadaslar okudugunuz yazılarımıza yorumlarınızı sorularınızı önerilerinizi hertürlü bilğiyi lütfen çekinmeden yazınız,birbirimizi bilğilendirelim ,merak ettiklerimizi öğrenelim

eroin sigara ve alkol tedavisinde kullanilan ilaclar

metadon, buprenorfin ve, naltrekson uyuşturucu bağımlılığı tedavisinde etkili ilaçlardır.

uyuşturucu tedavisinde kullanılan ilaçlar ? uyuşturucu tedavi süreci ? bunların açıklmasını kullanılan ilaçları tedavi sürecini açıklayalım.

Opioidler :metadon, buprenorfin ve, naltrekson uyuşturucu bağımlılığı tedavisinde etkili ilaçlardır. Eroin ve morfin gibi beyinde aynı yoksunluk belirtileri olan bagımlılılar için , metadon ve buprenorfin yoksunluk belirtilerini bastırmak ve istek azaltmak için kullanılan ilaçlardır..

Naltrekson, eroin içildiğinde  reseptör bölgelerinde oluşan etkileri diğer opioid etkilerini bloke ederek çalışır ve  daha önce detoksifiye edilmiş olan hastalarda kullanılır. naltrakson diğer ilaçlara ğöre daha yaygın kullanılan bir ilaç değildir..suboxonenin içinde bulunur.malesef metadon çok etkili bir oldugu halde ve tum dünyada yaygın olarak uyusturucu tedavisinde kanıtlanmış bir ilaç oldugu halde nedendir bilinmez sağlık bakanlıgı bu ilacı türkiyeye hale ğetirmemişdir.suboxone  ve özellikle metadon kişinin bagımlılık tedavisini atlatmasında çok rahatlatıcı etkiye sahip olup istek ve arzuyu bitirir kişinin normal bir hayat sürmesini sağlar..

sigara : , sprey, sakız, pastil hipnoz ws daha bir çok çeşit siğara bagımlılıgı için tedavi yontemleri ğeliştirilmiştirBupropion ve varenicline:

 Bu ilaçların  beyinde farklı etki mekanizmaları vardır, sigarayı bırakmaya çalışan kişilerin siğarayı aş ermesini zaman içerisinde bitirmekle beraber siğaranın ve nikotinin oluşturdugu yoksunluk hissini bitirmekte ve ğünümüzde etkinliği kanıtlanmıs ilaçlardır.. Yukarıdaki ilaçların  grup ve bireysel terapiler,  davranışsal tedaviler, ile birlikte kullanılması tavsiye edilir.

alkol : naltrekson, akamprosat ve disulfiram: bu üç ilaç alkol bagımlılıgında amerika ve avrupada yaygın olarak kullanılmaktadır.. Dördüncü olarak , topiramat, klinik çalışmalarda ümit verici sonuçlar ğörtermektedir.

 Naltrekson alkol içme isteğini arzunu bloke ettiğini arastırmalar ğörtermiştirki şu andada zaten tedavi sürecinde kullanılan bir ialçdır..her ne kadar kişiden kişiye değişiklik göstersede alkol bırakılması sonucu daha sonraları oluşan istek kendini tutamama gibi etkileri beyimnde etkili olarak bloke etmişdir.. disulfiram ise bagımlıda oluşan kusma çarpıntı gibi yan etkilerde ,diğer alkol bırakılması sonucu kişiden kişiye değişen yan etkileri minumuma indiren etkili bir ilaçdır.
uyuşturucu tedavisi yapan hastaneler
uyuşturucu tedavisi ne kadar sürer
uyuşturucu tedavisi nasıl olur
uyuşturucu tedavi aşamaları
amatem uyuşturucu tedavisi
hipnozla uyuşturucu tedavisi
uyuşturucu tedavisi sonrası
sigara bırakmak için ilaç
sigara bırakmak
sigara bırakmak kilo aldırırmı
sigara bırakmak için şifalı bitkiler
sigara bırakma aşamaları
sigara bırakma allen carr
sigara bırakma bantları
sigara bırakma bitkileri
sigara bırakma bandı nasıl kullanılır
sigara bırakma devlet desteği
sigara bırakma evreleri
sigara bırakma etkileri 
Devamını oku...

esrar bagimliligi ve tedavisi hakkinda video

esrar bagımlılıgı ve tedavisi hakkında dr. ali hilmi yazıcıdan ayrıntılı bilğiler ve öneriler.

esrarı nasıl bırakırız tedavisi varmıdır nasıl esrar bagımlısı olunur ,bu konuda uzman olan dr ali hilmi yazıcının bizlere verdiği bilğiler eminim hepimize yardımcı olucakdır.


Devamını oku...

sigaranin vucuda biraktigi maddeleri en iyi anlatan video

siğaranın için bugun çoğumuzun adını dahi duymaıgı binlerce yabancı madde var ve biz bunları her gün vucudumuza yerleştiriyoruz.

siğara bagımlılıgı diğer bagımlılıklara göre daha yavas ve daha sinsi bir ölüm getirir.

sigara insana verdiği zarar ile bugun savaslarda ölen insan sayısından fazla kendine kurban almaktadır.
videoda yapılan basit deney siğaranın bize bırakdıgı pisliğe en buyuk kanıttır.


Devamını oku...

esrarin zararlarini anlatan guzel bir video

esrar ve zararlarını başlama nedenlerini anlatan güzel bir video

esrar bagımlılılar arasında en zararsız bagımlılıgı olmayan bir madde olarak görülsede ,aslında bugun yıkıcı maddeler olan eroin kokain hap ws gibi bagımlılıkların temelinde ve başlagıcında hep esrar vardır..

esrar diğer maddeler kadar bagımlılık yapmaması onu masum hale getirmez.esrar içmek sizi diğer maddelerinde içildiği ortamlara çeker

Devamını oku...

Metamfetaminin zararlarini anlatan yararli bir video
 • metamfetamin yapımı
 • metamfetamin kafası
 • metamfetamin bulunan ilaçlar

 • metamfetamin bağımlılık yapar mı
 • metamfetamin etkisi

Devamını oku...

sözlük

bagımlılık ve tıbbı kelimelerin anlamları :
Bağımlılık: kompulsif isteyen uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımı ile beyinde nörokimyasal ve moleküler değişiklikler ile karakterize, kronik, tekrarlayıcı bir hastalık,.

Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu: genellikle erken çocukluk döneminde oluşan bir bozukluk, dikkat eksikliği, hiperaktivite ve dürtüsellik ile karakterize.
Merkezi sinir sistemi (MSS): Beyin ve omurilik.
kriz: ilaçlar için güçlü, genellikle kontrol edilemeyen arzu.

Dopamin: hareket, duygu, motivasyon, ve zevk duygularını düzenleyen beyin bölgelerinde mevcut bir nörotransmitter.

Narkolepsi: derin uyku kontrol edilemeyen atakları ile karakterize bir hastalıktır.
Psikomotor uyarıcı (psikostimülanların): Beyinde monoaminler faaliyetleri (örneğin dopamin ve norepinefrin gibi) artırmak veya geliştirmek için kullanılan ilaçlar( uyuşturucular). Psikostimülanlar ile uyarılma ve aktivite yanı sıra kalp hızı, kan basıncı ve solunumda artar.
Psikoz:  hezeyan ya da halüsinasyonlar ve düşünce bozukluğu gibi belirtiler ile karakterize bir ruhsal bozukluk.
Rush:  öforik zevk bir dalgalanma.sokak diliyle kafasını yaşama

Tolerans: Bir ilacın ( uyuşturucunun ) daha önce alınan hazzın verdiği öföri duygunun aynısını yaşamak için kullanılan miktarın arttırılması.


Çekilme: bagımlının kullandıgı maddeyi alamaması durumunda oluşan ,o maddenin yan etkilerii.sokak diliyle kriz
Devamını oku...

Metamfetamin nedir?

Metamfetamin nedir?

Metamfetamin merkezi sinir sistemini etkileyen  son derece bağımlılık yapıcı bir  uyarıcıdır.  ülkede kullanılan metamfetaminin  çoğu  kolayca bulunan malezemeler sayesinde ve  nispeten ucuz oluşu ,kolay imalat yapılışı ,bir kaç haftalık eğitim ve deneyimden sonra merdiven altı denilen labaratuvarlarda kolaylıkla imalatı yapılmaktadır,

bu yüzden piyasaya bol ve ucuz şekilde sürülmektedir.. Bu faktörler metamfitamini yaygın kullanım,ucuz olması sebebiyle   potansiyeli yuksek müşteri yogunlugu metamfetamini çak fazla kullanılan bir uyuşturucu haline getiriyor.
Metamfetamin genellikle "hız", "meth" ve "tebeşir olarak da bilinir."formulunun oluşumu sonrası şekli , genellikle "buz", "kristal", "krank," ve denir "camgibi isimlerede uygun olarak benzerlik gösterir." Kolayca su veya alkolde çözünür  beyaz, kokusuz, acı-tatında  kristal bir tozdur. bir al basamakta sayılan anfetamin ilk piyasaya çıkdıgında , burun açıcı ve bronş gibi hastalıklar için kullanılmıştır.

Amfetamin gibi, metamfetamin de yarattıgı etkiler sokak deyimiyle kafası,aşırı  faaliyet ve konuşkanlık iştah azalması  ve mutluluk genel gorunen etkileridir.. Ancak, metamfetaminin karşılaştırılabilir dozları, çok daha yüksek seviyelerde olduğundan amfetaminden  farklıdır .metamfetamin daha güçlü uyarıcı etkilere sahipdir ve beyine daha fazla zarar vermektedir.. Ayrıca, merkezi sinir sistemi üzerinde daha uzun süreli ve daha zararlı etkileri vardır.

Amfetamin gibi, metamfetamin de yarattıgı etkiler sokak deyimiyle kafası,aşırı faaliyet ve konuşkanlık iştah azalması ve mutluluk genel gorunen etkileridir..

Metamfetamin kötuye kullanımı daha riskli ve daha kötü sonuçlara sebebiyet vermektedir.anfetamine göre metamfitaminde yapıan hareketler düşünceler daha istem dısıdırki ,su an cezaevlerinde bulunan çoğu kişi yaptıkları şeyi tam hatırlayamamakla beraber faci sonuçlara ğiden seyler yapmıslardır bazıları.. 

metamfitamin tıbbı ilaç olarak  narkolepsi (uyku bozukluğu) ve dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu tedavisinde endikedir, ama bu tıbbi kullanımlarda  doz genellikle  çok daha düşüktür.

Devamını oku...

metamfetamin etkileri ve kısa vade kullanimda vucutta olusan degisimler

Güçlü bir uyarıcı olan , metamfetamin, küçük dozlarda bile, uykusuzluk ve fiziksel aktivitede artıs  ve işah azalmasına yol açar.

Metamfetamin kullanan kişide  hızlı kalp atışı, düzensiz kalp atışı, ve artan kan basıncı gibi kalp sorunlarına neden olabilir.. Hipertermi (yüksek vücut ısısı) ve konvülziyon metamfetaminin doz aşımı ile oluşabilir ve hemen tedavi edilmezse, ölümle sonuçlanabilir.


Metamfetamin alındıgında aşağıdaki etkileri oluşturur:

 • dikkat artısı ve yorgunlugu hisetmeme
 • Artan aktivite ve uykusuzluk
 • Iştah azalması
 • Öfori ve hızlı hareketler
 • solunum artması
 • Düzensiz / hızlı kalp atışı
 • Hipertermi
Metamfetaminin verdiği keyf ve enerji nin  nörotransmiter dopaminin çok yüksek düzeyde serbest bırakılması sonucu olduğuna inanılmaktadır. 
Güçlü bir uyarıcı olan , metamfetamin, küçük dozlarda bile, uykusuzluk ve fiziksel aktivitede artıs ve işah azalmasına yol açar.

Dopamin motivasyon, zevk deneyim ve beyin fonksiyonları  ile ilgili fonksiyonlarda beynin salgıladıgı bir maddedir.dopamini alınan yapay dopamin arrtırıcılar yani uyuşturucu türleri beynin kendi isteği dısında üretmektedir.buda beynin normal dopamin salğalamasını durdurmakta ancak dısardan ğelicek destek ile ki buda uyuşturucu oluyor salğılamaktadır. 

Metamfetamin tarafından üretilen dopamin yüksek miktarda olup  ayrıca beyindeki sinir terminallerinde ilacın zararlı etkilerine maruz kalmaktadır.
Metamfetamin  yapay ve sahte bir mutluluktur arkadaslar..zaman içerisinde bu uyuşturucu sizin doğal mutlulugunuzu elinizden alır ve bu kalıcı olabilir.
Devamını oku...

metamfetamin tedavisi icin hangi yollar izlenir

Metamfetamin


metamfetamin tedavisi icin hangi yollar izlenirŞu anda, metamfetamin bağımlılığı için en etkili tedavi gibi bilişsel davranışve acil durum yönetim müdahaleleri gibi davranışçı terapiler vardır.

 Örneğin, Matrix modeli, davranış terapi, aile eğitimi, bireysel danışmanlık, 12-Adım desteği, uyuşturucu testi ile grup terapi yontemlerinde kişinin metamfetamin e ihtiacı olmadıgına kendisine zarar verdiğine ikna edilmesi gibi yöntemler ,metamfetamin bağımlılığını  azaltmada etkili olduğu görülmüştür.

 tedavisi sürecince yoksunluk sendromlarını en aşağı çekmek için belirli ilaçlar kullanılır ama bu bagımlılıkda fizikselden daha çok psikolojik kısım agır bastıgından kişiyi yoksunluk sendromlarına hazırlamak en önemli kısımdır.metamfetamin yoksunlugunda bagımlı psikolojik olarak sıkıntıya girer ,arayısa düşer,devamlı yaşadıgı hareketi keyfi mutlulugu arar..buna sokak dilinde kafasını aramakda denir.

metamfetamin bagımlılıgında tedavi sürecnde özellikle bu bagımlılık için çok etkili geliştirilmiş ilaçlar bulunmamakla beraber yardımcı olabilecek hali hazırda ilaçlar keşfedilmiştir.. 

bu konuda araştırma yapan çevreler metamfetamin bagımlılıgında yoksunluk sendromlarını en aza indirgemek ve oluşan sıkıntıyı atlatması için bagımlılara  bupropion, Wellbutrin olarak pazarlanan anti-depresan larını önermektedir..bu ilaçlar örnegin buprepion siğarayı bırakmak için şu an kullanılıyor olsada metamfetamin bagımlılılarının tedavisinde oluşan isteği kırdıgı gözlemlenmişdir.amerikada yazılan tibbi bir makele metamfetamin bagımlılıgı için ğeliştirilmekte olan bir ilaç söz konusu oldugu yazılıyordu..
Devamını oku...

eroin resimleri


eroin her al değişmesinde satıcılar tarafından içerisine uyku hapı fare zehiri gibi katkılar koyularak saflıgı düşürülmektedir..

eger çocugunuzda veya bir yakınınızın eroin içmesinden şüpheleniyor veya üzerinde aşağıdaki resimlere benzer bir madde yakalamış iseniz yakınınız bir eroin bagımlısı olabilir.

eroin, resimler, eroin resimleri,uyuşturucu resimleri,eroini nasıl tanırız,

eroin, resimler, eroin resimleri,uyuşturucu resimleri,eroini nasıl tanırız,

eroin, resimler, eroin resimleri,uyuşturucu resimleri,eroini nasıl tanırız,

eroin, resimler, eroin resimleri,uyuşturucu resimleri,eroini nasıl tanırız,

eroin, resimler, eroin resimleri,uyuşturucu resimleri,eroini nasıl tanırız,

eroin, resimler, eroin resimleri,uyuşturucu resimleri,eroini nasıl tanırız,

eroin, resimler, eroin resimleri,uyuşturucu resimleri,eroini nasıl tanırız,

eroin, resimler, eroin resimleri,uyuşturucu resimleri,eroini nasıl tanırız,

eroin, resimler, eroin resimleri,uyuşturucu resimleri,eroini nasıl tanırız,

eroin, resimler, eroin resimleri,uyuşturucu resimleri,eroini nasıl tanırız,

eroin, resimler, eroin resimleri,uyuşturucu resimleri,eroini nasıl tanırız,

eroin krizi 
eroin nasıl yapılır 
eroin bağımlısı 
eroin tedavisi 
eroin zararları 
eroin kafası 
eroin altın vuruş 
eroin ana maddesi 
eroin altın vuruş nedir 

Devamını oku...

kokain (crack ) resimleri

resimler, kokain resim, crack resim, kokain neye benziyor, kokainin şekli, kokain nasıl içilir, kokain içme video, kokain rengi, taş crack, kokain burundan,

resimler, kokain resim, crack resim, kokain neye benziyor, kokainin şekli, kokain nasıl içilir, kokain içme video, kokain rengi, taş crack, kokain burundan,

resimler, kokain resim, crack resim, kokain neye benziyor, kokainin şekli, kokain nasıl içilir, kokain içme video, kokain rengi, taş crack, kokain burundan,


resimler, kokain resim, crack resim, kokain neye benziyor, kokainin şekli, kokain nasıl içilir, kokain içme video, kokain rengi, taş crack, kokain burundan,

resimler, kokain resim, crack resim, kokain neye benziyor, kokainin şekli, kokain nasıl içilir, kokain içme video, kokain rengi, taş crack, kokain burundan,

resimler, kokain resim, crack resim, kokain neye benziyor, kokainin şekli, kokain nasıl içilir, kokain içme video, kokain rengi, taş crack, kokain burundan,

resimler, kokain resim, crack resim, kokain neye benziyor, kokainin şekli, kokain nasıl içilir, kokain içme video, kokain rengi, taş crack, kokain burundan,

kokain kokain etkileri kokain bağımlılığı 

kokain taş
kokainin kafası
kokain ağacı 

kokain bitkisi
kokain bağımlılığı
kokain bağımlısı nasıl anlaşılır
kokain burun düşmesi
kokain bağımlılık yapar mı 


Devamını oku...

Metamfetamin resimleri

anfitamin resimleri, bonzai resimleri, crack resim, eroin resim, kokain resimleri, lsd ecstasy resim, mariuhana resimleri, Metamfetamin resimleri, resimler, roj resim, UYUSTURUCUYA HAYIR, uyuşturucu resimleri,

anfitamin resimleri, bonzai resimleri, crack resim, eroin resim, kokain resimleri, lsd ecstasy resim, mariuhana resimleri, Metamfetamin resimleri, resimler, roj resim, UYUSTURUCUYA HAYIR, uyuşturucu resimleri,
 anfitamin resimleri, bonzai resimleri, crack resim, eroin resim, kokain resimleri, lsd ecstasy resim, mariuhana resimleri, Metamfetamin resimleri, resimler, roj resim, UYUSTURUCUYA HAYIR, uyuşturucu resimleri,
anfitamin resimleri, bonzai resimleri, crack resim, eroin resim, kokain resimleri, lsd ecstasy resim, mariuhana resimleri, Metamfetamin resimleri, resimler, roj resim, UYUSTURUCUYA HAYIR, uyuşturucu resimleri,
Resim yazısı ekle

anfitamin resimleri, bonzai resimleri, crack resim, eroin resim, kokain resimleri, lsd ecstasy resim, mariuhana resimleri, Metamfetamin resimleri, resimler, roj resim, UYUSTURUCUYA HAYIR, uyuşturucu resimleri,

anfitamin resimleri, bonzai resimleri, crack resim, eroin resim, kokain resimleri, lsd ecstasy resim, mariuhana resimleri, Metamfetamin resimleri, resimler, roj resim, UYUSTURUCUYA HAYIR, uyuşturucu resimleri,

metamfetamin
 yapımı
metamfetamin evde nasıl yapılır
 üretimi
metamfetamin nasıl kullanılır
 nedir 

metamfetamin kafası
crystal metamfetamin
 crack
metamfetamin drug
 dopamin
metamfetamin etkisi
metamfetamin etkileri
metamfetamin extacy
 esrar
içindekiler
 içeriği
 içeren ilaçlar 

metamfetamin kullanan insanlar
metamfetamin krizi
lage methamphetamine
maddesi
metamfetamin neyden yapılır
metamfetamin sentezi
metamfetamin tedavisi
 uyuşturucu
metamfetamin zararları
 zararları video
metamfetamin zehirlenmesi
 zararları 


Devamını oku...

Metamfetaminin ( uyusturucu haplar ) uzun vadede vucuda ve beyine zararlari

Metamfetaminin


Metamfetaminin uzun ve kısa vadede zararları

Uzun vadede metamfetamin kullanımın çok kötü sonuçları vardır. 

Metamfetamin

Bağımlılığı beyinde fonksiyonel ve moleküler değişikliklere yol açıp  ve düzeni kullanımı ile karakterize ve kronik hastalıktır. Metamfetamin bağımlısı olmasının yanı sıra, kronik bağımlılıkda gösterip anksiyete, konfüzyon, uykusuzluk, duygudurum bozuklukları ve şiddet davranışı içerebilir belirtiler gösterirler. Ayrıca paranoya, görsel ve işitsel halüsinasyonlar ve hezeyanlar gibi psikotik bir dizi özellik, görülür(örneğin, deri altında sürünen böceklerin hissi). Psikotik belirtiler metamfetamin bagımlılıgı bırakıldan sonra dahi bazen aylarca ya da yıllarca  psikolojik çöküş sosyal ortamlara girememe gibi bir çok çeşit kalıcı hasarlar bırakabilmektedir..tabi uzun vadede ve düzenli kullananlar için ..
metamfetamin tolerasnları arasında keyifli olmak beynin tam olarak işleyişinin gercekleşmemesi,istem dısı mutluluk belirtileri coşkulu ve heyecanlı olmak gibi durumlar yaratır kullanıcıda,Istenen etkileri devam olarak elde etmek için  bağımlılar ilacın daha yüksek dozlarda almak zorundadır.,ya da ilaç alımının yöntemlerini degiştirirler..  metamfetamin bagımlıları  uyuşturucuyu almadıklarında şiddetli çekilme belirtileri oluşur; yoksunluk belirtileri depresyon, anksiyete, yorgunluk ve ilaç için yoğun bir özlem vardır.sıkıntı haline ğirerler ve devamlı bir arayıs haline düşerler.

Kronik metamfetamin bağımlılığı  önemli ölçüde beyin işleyişini  değiştirir.

Özellikle, beynin çalışmasında , görüntü algılamasında sorunlar,beynin yavaş işlemesi gereken tepkilere geç cevap vermesi,  öğrenme bozukluğu gibi kalıcı sorunlar ortaya çıkabilir.ayrıca  dopamin sisteminin aktivitesinde değişiklikler görülmektedir.. Kronik metamfetamin bağımlısı yapılan son çalışmalar da   ciddi hafıza sorunları ortaya çıkmıs,depresyon duygusal sorunlar intahara meyillik gibi bagımlılık yüzünden gelişmiş istenmeyen fonsyonlar ortaya çıkmıştır.bunlar beynin işleyiş şeklini metamfitamin alımıyla degişikliğe ugraması sebebiyle oluşan ve kronikleşen rahatsızlıklardır.

ancak son çalışmalar ve arastırmalarda yazılan makalelerde uygun ilaçlar ve düzenli tedaviyle eğer kişi çok fazla metafitamin kullanmamıs ise düzenli ve sistematik bir şekilde almadıysa beyin tamamen olmasada kısmı olarak 6 ay ile 2 sene arasında iyileşme sürecini tamamlayabilmektedir.

 tedavi sonrası bagımlılar üzerinde yapılan testlerde beynin görsel ve sözel ısımlarında işleyiş şeklinde gözle görülür şekilde düzelmeler olmuştur.. ancak malesef beynin bazı bölğelerinin iyileşme süresi çok daha uzun sürebilmekte eski halini alması beynin verdiği bazı tepkilerin tekrar eskisi ğibi olması bazen çok uzun yıllar alabilmektedir.
arkadaslar tüm bagımlılıkların tedavisi çok geç kalınmadıgı sürece mümkündür..hiç başlamamak hayatınız çin en dogru olanıdır ama başlanmış isede hiç ir zaman asla geç degildir.
Devamını oku...

Metadhon hakkında önemli bilgiler

metadhon eroin tedavisinde kullanılan türkiyede nedenini anlamadıgımız bir şekilde hala saglık bakanlıgı tarafından onaylanmamış ilaç.metadon uyuşturucu tedavisinde gerçekten 

metadon nasıl kullanılır metadon şurup metadon bağımlılığı metadon nerden alınır metadon ne demek metadon narkotyk metadon uyuşturucu


suboxoneden çok daha iyi sonuçlar veren bir ilaç.yalnız bu ilaç yanlış kullanımla çok kötü sonuçlar doğurabilecek kadarda tehlikeli bir ilaç..metadhonu tanıyalım

diğer norkotik opiyatlar gibi metadhonunda agrı kesici özellikleri bulundugu gibi ,yan etkileri kuvvetlidir,özellikle solunum yollarında sorunu olan kimseler kesinlikle kulanmamalıdır.ani solunum durması gibi ölümlerle yurtdısında karşılaşılmıştır.
metadhonu kesinlikle alkol ile birlikte almayınız,alkol metadhonu etkilerini olumsuz yönde etkiler karaciğer ve nefes alıp vermenizde kötü sonuçlar doğurabilir.eğer metadhon aldıgınızda unutup yanlışlıkla alkol alırsanız hemen doktorunuza başvurunuz.
Metadon zihnin çalışmasında reflekslerinizde aksamalara yol açabilecek etkilere sahipdir..sizi uyuşuk ve uykulu bir hale sokar..bu yüzden ilacı aldıgınızda kesinlikle araç kullanmayınız.

Metadon kullanmadan önce

metadon ciddi yan etkileri olan ölümcül sonuçlar doğuran bir ilaçdır..kesinlikle narkotik maddeler ile birlike almayınız..narkotik madde almış başka biri sizden isterse kesinlikle vermeyiniz.kimsenin ulaşamayacagı yerde muhafaza ediniz.dozajını doktor tavsiyesi ile kullanınız.

bu narkotik ilaçlara  (örneğin kodein, morfin, Oxycontin, Darvocet, Percocet, Vicodin, lortab, ve diğerleri dahil) karşı alerjik bir reaksiyon varsa metadon kullanmayın. Eğer bir astım krizi ya da paralitik ileus denilen bir bağırsak tıkanıklığı varsa yaşıyorsanız metadonu kullanmayınız.

aşağıdaki durumlardan herhanği biri sizde bulunuyorsa metadonu kesinlikle kullanmayınız.
 • astım, KOAH, uyku apnesi veya diğer solunum bozuklukları;
 • karaciğer veya böbrek hastalığı;
 • tiroid;
 • omurga eğriliği;
 • kafa travması ya da beyin tümörü öyküsü;
 • epilepsi veya diğer nöbet bozukluğu;
 • düşük kan basıncı;
 • safra kesesi hastalığı;
 • Addison hastalığı veya diğer böbrek üstü bezi hastalıkları;
 • prostat büyümesi, idrar problemleri;
 • psikiyatrist ilaçlar kullanıyorsanız

FDA gebelik kategorisi C. metadon doğmamış bebeğe zarar verip bilinmemektedir. Anne gebelik sırasında ilaç alırsa metadon yeni doğan bebekde yoksunluk belirtilerine neden olabilir.Hamileyseniz veya bu ilaç kullanırken hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza bildiriniz.Metadon anne sütüne geçebilir ve emzirilen bebeğe zarar verebilir. 

metadon hap metadon yan etkileri methadone metadon etkileri metadon tablet metadon metadon hap metadon nedir metadon etkileri metadon nasıl kullanılır metadon şurup metadon bağımlılığı metadon nerden alınır metadon ne demek metadon narkotyk metadon uyuşturucu

Devamını oku...

uyuşturucularla ilğili video

uyuşturucuları anlatan onları gördüğünüzde tanımanızı ve uzak tanımanızı belki sağlıcak sonunda neler olacagı sizi ne hale ğetireceği bu madde tanıtım videosunda

Devamını oku...

sigaranin zararlarını anlatan video mutlaka izlenmeli

sigara insanı fiziki olarak uzun zaman içerisinde yavas ve sinsice bitiren ,

günümüzde kanser gibi ölümcül bir çok hastalıkların ana kaynagı olan,savaslarda ölen isanlardan daha fazlasını kurban olan siğaranın zararları saymakla bitmez..bu videoda siğaranın zararlarını bize ne yaptıgını ayrıntısıyla izleyecek şok olacaksınız.belki izleyipde siğarayı bırakırsınız ve bu illetten kurtulursunuz.

sigaranın zararları sigara ve alkolün zararları sigarayı bırakmak sigara içilmez sigara bırakma hattı sigara alkol ve uyuşturucunun zararları sigara ağızlığı sigara alerjisi sigara bırakma ilacı sigara bırakmak sigara bırakma hapı sigara bağımlılığı sigara akciğer sigara cilt sigara dumanında bulunan gazlar sigara deneyi sigara dumanım sigara dumanı

Devamını oku...

uyusturucunun insani ne hale getirdiginin videosu

uyuşturucu zaman içerisinde insanı biyolojik ve psikolojik olarak harap hala getirir.az kullanım ara sıra kullanım diye bir şey yoktur..her halükarda uyuşturucu vucudunuzda kendine bir mekanizma geliştirir..bagımlılık mekanizması.

uyuşturucunun zaman içerisinde insana ne yaptını anlatan videoyu izleyelim

Devamını oku...

sadece iradesiz insanlarmi bagimli olur?


hayatım boyunca gördüğüm birşey varsa oda  bagımlılıgın hangi türü olursa olsun ,bagımlılık yaş cinsiyet ırk irade ws dinlemez ve buğün güç timsali diye gösterebildiğimiz kimseleri eğer dikkatli olunmazsa ve önlem alınmazsa bir anda bagımlılıgın kölesi olarak görebiliriz.


  herkez bagımlı oabileceği gibi herkezde bagımlılıkdan kurtulabilir.alkol veya madde kullanım süresi içinde kişinin biyolojik yapısında ve kimyasında degişikliklere yol açar ,bu kişinin kullanım şekline göre bazen çok hızlı bazen ise sinsice yavaş yavaş ilerler.kişi maddeyi nadirde olsa ,arada sıradada olsa kullanıyorsa zaman içerisinde bagımlı olmaktan kurtulamaz.anlamamız gereken diğer konu ise madde bagımlılıgının irade ws ile alakası yoktur..irade siz bagımlılıkdan kurtulmaya başladıgınız devreye girer.bagımlılıların çoğu ben içdiğimi kontrol altında tutabilirim gibi düşüncelerle yola başlamışlar ve zaman onları bagımlı hale getirmiştir..genelde insanlar özellikle maddeyi arada sırada kullandıgı siğara veya birayla karıstırıp benim iradem ğüçlü ben bagımlı olmam der,ama sonradan işin gerceğine vardıgında artık çok geçdir.

  bagımlılılar içdikleri kullandıkları maddeyi kendilerince sınırlar veya kontrol altında tutabildiğini sansalarda aslında vucut içerisinde çokdan degişimler baş göstermiş süreç işlemeye başlamıştır.unutmayın madde bagımlılıgın bireyin şahsi özellikleri prensipleri iradesi gücüyle alakası yoktur..bu madde ve kişinin biyolojisine zaman içerisinde işleyiş ile ilğili bir konudur.


  arkadaslar kendimize söz konusu madde ise asla güvenmeyiniz..size madde kullaınımını ölçü alarak sizi bagımlı hale getirmeye çalışan insanların ,sizi toplumda küçük düşürmeye çalışarak düşdüğü kendi bataklıga seni çekerek bir pay ve çıkar içinde oldugunu unutmayınız..sizin şehsınızı madde almayarak küçük düşürmek isteyenlerin ,nasıl köle haline geldiğini ve sizin şahsınıza laf sölicek en son insanlar oldugunu asla unutmayınız..madde kurtuluş değiş ,kölelikdir,yokoluştur.

Devamını oku...

sigara birakma ilaci Chantix alkol bagimliligi icin kullanilabilirmi


Chantix

günümüz sorunların olan alkolizm ile ilğili çalışmalar devam ederken tıb adamlarını yaptıgı araştırmalar siğara bırakma ilaçlarının alkolizm ile mücadelede işe yarayacagına dair deneyler yapılmaktadır. Çalışmalar Vareniklin (Chantix adı altında pazarlanan),,sigara bırakma ilacının alkol bırakma tedavisi gören kişilerde alkole karsı olan özlemi ihtiyacı sıkıntıyı  önemli ölçüde düşürdüğü ,alkol alımının bırakılmasıyla oluşan psikolojik  sıkıntıların bir ölçüde bu ialçlarla düzeldiği ortaya çıkmıştır.

Alkol bağımlılığı içilmediğinde özlem duyulan ,fiziki ve psikolojik sorunlar ortaya çıkaran ,yoksunluk sendromları yaşatan sıkıntı hüzün odaklanamama terleme kusma gibi ws belirtelere neden olan kronik bir hastalıkdır..

Bir sigara bırakma ilacı olarak vareniklin ,yapılan testlerin  ilk çalışmalarında  aynı zamanda alkol sorunları tedavi etmek için etkili olabilecegi belirtildi.Vareniklin (Chantix ) kısmen nikotinik asetilkolin, nikotin ve alkol bozukluklarında  moleküler hedef reseptörleri uyararak çalışma prensibiyle işler. Bu hipotez Vareniklinin alkol tüketimi azalttığını gösterdigi gibi,denek hayvanları üzerinde yapılan çalışmalardada ciddi başarılar elde edilmişdir.

Vareniklinin en sık görülen yan etkileri bulantı, anormal rüyalar, ve kabızlık vardı ve bu etkiler genelde hafif dereceli olarak geçmektedir.. Araştırmacılar alkol sorunu için Chantix in gelişitirme ve arastırma safhasında büyük umutlar beslediklerini ,siğarada olan etkilerini ,alkol için daha gelirştirmek amacıyla deneylerine devam ediceklerini belirttiler.

kişisel arastırmalarım sonucunda hazırladıgım bu yazıdaki bilim adamları ve arastırmalar amerikalı bilim adamlarının  arastırma ve sonuclarıdır.amerikadaki ulusal saglık örgütü tarafından hazılanan makalede bu bilğilere yer verilmişdir arkadaslar. 

alkol alerjisi tedavisi

alkol tedavisi aşamaları

alkol tedavisi adana

alkol tedavisi amatem

alkol tedavisi bitkisel

alkol tedavisinde bitkisel çözüm

alkol tedavisinde beslenme

alkol bağımlılığı tedavisi

alkol detoksifikasyon tedavisi

alkol tedavi doktoru

alkol tedavisi yapan devlet hastaneleri

alkol tedavi merkezleri gaziantep

alkol tedavisi görenler

alkol tedavisinde hipnoz

alkol tedavisi hangi hastanede yapılır

alkol tedavisi ilaçları

alkol tedavisi ne kadar sürer

alkol tedavisi amatem

alkol tedavisi yöntemleri

Devamını oku...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...